Ariadne Szakképzési és Karrier Tervezési Iskola

Gyakran Ismételt Kérdések

Mikor indulnak az úszómester képzések?

Tervezett kezdési időpont: a képzésre jelentkezők létszámától függően.

Tantárgyak: szakmai ismeretek, üzemeltetési ismeretek, vízből mentés elmélet-gyakorlat, elsősegélynyújtás és munkavédelem.

Tanfolyami idő:105 óra

Belépési feltételek: sikeres felvételi vizsga, büntetlen előélet, egészségügyi alkalmasság.

- Úszómester

Klórgáz és vegyszer adagoló

FEOR szám: 8231

Tantárgyak: szakmai ismeretek, technológia, munka és egészségvédelem, elmélet:40 óra, szakmai gyakorlat (10 óra).

Tanfolyami idő összesen: 50 óra

Belépési feltétel: 8 általános iskolai végzettség, Egészségügyi alkalmasság

A megszerzett szakképesítéssel betölthető munkakörök:

vákuumszabályzós klórgáz és vegyszeradagoló berendezés kezelő

Szakmai ismeretek témakörei: fertőtlenítés, pelyhesítés, pH szabályozás, algátlanítás, vízminőségi szabályozás, a klór tulajdonságai, a klórszükséglet meghatározása, a vegyszerek szükségletének meghatározása és az alkalmazott vegyszerek tulajdonsága.

Technológiai és gyakorlati témakör: a tanult ismeretek gyakorlatban való alkalmazása.

Munka-és egészségvédelem: a munkavédelem alapjai, védőeszközök használata, a munkavégzésre vonatkozó előírások, üzemi balesetek, tűzoltó berendezések és azok fajtái, vegyszerek egészségügyi hatásai és elsősegélynyújtás

Vízvisszaforgató berendezés kezelő.

Uszodagépész

Tervezett kezdési időpont: a képzésre jelentkezők létszámától függően.

Az elméleti oktatás helyszíne: 1089 Budapest, Golgota utca 6.

Tantárgyak: szakmai ismeretek, kémia, technológia, munkavédelem, szakmai gyakorlat.

Tanfolyami idő:70 óra

Belépési feltétel: általános iskolai végzettség, egészségügyi alkalmasság.

vízvisszaforgató berendezés kezelő munkás

Milyen kompetenciákat ad ez a szakma?

vízvisszaforgató berendezés kezelő munkás

Szakmai ismeretek témakörei: a fürdőkkel és a fürdővíz kezelésével kapcsolatos alapismeretek elsajátítása, a fürdők történeti áttekintése, osztályozása, méretezése, terhelhetősége, a fürdővíz kezelésének szükségessége, vízminőségi követelményei.

Kémia témakörei: a víz fizikai, kémiai, biológiai, bakteológiai jellemzői, vízmintavétel, a víz fertőtlenítése, pH értékének beállítása és annak algatlanítása, pelyhesítésre alkalmazott vegyszerek és az ásványvizek típusainak ismertetése.

Technológiai témakörök: a vízvisszaforgatás technológiája, áramlási viszonyok, berendezések, medencék típusai és azok üzemeltetése- karbantartása, üzemi adatok felvétele, üzemnapló vezetése, üzemok és azok megelőzése.